Jdi na obsah Jdi na menu

PŘÍBĚHY


Tak trochu jiný příběh
 

poznámka autora: je to příběh o vnímání  svíček jako nástrojů k afirmacím. Prosím, berte to jako pohádku a snažte se to vnímat jako děti bez těch našich věčně ustaraných myšlenek. Pokud to tak uděláte, pochopíte kouzlo svíček Lumio:-) Je to o svíčkách a Lumio jsem si vybral pro jejich kouzlo a příběh s nimi spojen, tak se na mě nezlobte:-) Postavy v tomto příběhu jsou smyšlené, samozřejmě:-)
 

Bylo nebylo jedno malé městečko. Žilo zde poměrně málo lidí. Bylo to městečko jako každé jiné. Plné domků, domečků a rodin, které žily svůj život. 
 

V tom městečku žil i mladík. Každý den chodil do práce a z práce. Unavený, otrávený. V tom městečku byl jediný obchod, kde si kupoval obyčejné svíčky. Mladík miloval světlo svíček. I když všude tvrdil, jak moc má rád svíčky, vždy když přišel domů, prostě jednu zapálil a šel si dělat věci, aniž by nad tou svíčkou přemýšlel.
 

Jednoho dne se tento mladík rozhodl navštívit velké město. Procházel se ulicí a přemýšlel, kde sídlí štěstí a láska. Zastavil se u jednoho stánku se soškami andělů. Byl uchvácen.
 

Vzal si jednu sošku do rukou a zjistil, že se jedná o svíčku. Nechápal, ale již nemohl tu svíčku dát ze svých rukou. Svíčku zaplatil a dostal malou kartičku, na které bylo napsáno: Jsem andílek přání. Dříve než mě zapálíš, vem si mě do dlaní a něco si přej. Pokud mi upadnou křídla, tvé přání se vyplní.
 

Cestou domů mladík nad touto svíčkou přemýšlel. Přišlo mu jako by měla duši. Jako by ten andílek k němu promlouval. Ihned jak přišel domů, sedl si ke stolu a opatrně rozbalil anděla. Vzal ho s lásku do rukou a přivřel oči. Pronesl své přání: "Milý andílku, pomoz mi prosím, najít radost a lásku": Mladík setrval na malou chvilku a držel andílka v obou dlaních. Poté ho položil na stůl a zapálil. Bylo mu divné, že nemůže od té svíčky odejít a stále přemýšlel nad svým přáním. Díval se do plamenů svíčky a pomalu, ale jistě jeho oči byly plné slz. Začal přemýšlet o svém životě, co by chtěl změnit a jak by chtěl žít.
 

Najednou křídla anděla upadla. Mladík je vzal a přiložil si je k srdci, věděl, že to je ujištění od andělů, vyslyšení jeho přání.
 

Druhý den ráno se mladík probudil a zjistil jednu krásnou věc. Štěstí a láska poudí ze srdce každého jedince. Nikdy nás neopustí, to jen my je potlačíme denními starostmi. Mladík se usmál a cítil se šťastný. 
 

A když přijdou starosti, otevře šuplík a vytáhne ty malá křidélka, která mu zbyla a usmívá se. Jsou mu připomínkou toho, že lásku a radost má hledat ve svém srdci.
 

Od té doby uběhlo mnoho dnů a týdnů a mladík stále kupuje svíčky s duší, protože mu pomáhají uzdravovat jeho duši....
 

Autor: Přítel Michal S. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

PAVLA ŠNAJDROVÁ - DĚKUJI

3. 3. 2019 8:11

VÁŽENÝ PŘÍTELI MICHALE.DĚKUJI ZA VÁŠ KRÁSNÝ PŘÍBĚH.TAK TO JE.JSEM RÁDA ,ŽE SE VĚNUJETE TÉTO PRÁCI A PŘEJI VÁM SPOUSTY PROBUZENÝCH ANDĚLU V LIDSKÝCH SRDCICH. DĚKUJI TAKÉ VŠEM KDO VÁM POMAHAJÍ V TÉTO PRÁCI. S UCTOU PAVLA Š.